Zdjęcia i filmy


Od pierwszego biura ... od pierwszych prób ...

... do mieszynarodowego przedsiębiorstwa

Historia firmy HOSCH


Od prywatnej firmy do globalnego uczestnika rynku.

Rewolucyjny pomysł i instynkt przedsiębiorczości spowodowały, że w roku 1975, Hans-Otto Schwarze połączył te dwa elementy i założył firmę HOSCH. Nazwa firmy pochodzi od inicjałów jej założyciela, dlatego nie można jej pomylić z żadną inną firmą.

Opracowanie pierwszego skrobaka przez małą firmę, zatrudniającą wykwalifikowanych inżynierów, stanowiło podwaliny późniejszego sukcesu firmy. Zaprezentowany na targach "Bergbau (Górnictwo) 1976" skrobak Typ A sprawił, że firma HOSCH szybko zyskała renomę w całym Zagłębiu Ruhry w Niemczech.

Już w 1986 roku, jeszcze jako młoda firma, wraz z prezentacją skrobaka Typ B6, dokonała firma HOSCH przełomu w dziedzinie produkcji skrobaków. Kolejnym przełomem było połączenie Typ A i Typ B w jeden produkt. Wraz z wprowadzeniem na rynek w roku 1992 skrobaków Typ C, firma HOSCH po raz kolejny ustanowiła standardy w procesie czyszczania taśm przenośników taśmowych.

Od 1991 roku siedziba firmy mieści się na terenie parku przemysłowego Am Stadion w Recklinghausen. Siedziba została rozbudowana w roku 2001 i mieści teraz również nowoczesne centrum szkoleniowo-badawcze dla całej grupy HOSCH, która rozrosła się i składa się obecnie z 19 międzynarodowych firm, zatrudniając łącznie ponad 500 pracowników na całym świecie. Mała firma stała się globalnym uczestnikiem rynku, specjalistą w zakresie innowacyjnych produktów. Poprzez stały rozwój i rozbudowę firma utrzymuje swoją pozycję na światowym rynku producentów sprzętu do czyszczenia taśm przenośników taśmowych.

 

© 2018 · HOSCH Fördertechnik Recklinghausen GmbH
Am Stadion 36 · 45659 Recklinghausen · Niemcy
Zarząd firmy: Cornelia Kill-Frech, Eckhard Hell, Dirk Heidhues
Ostatnie zmiany: 2018-06-05 / 10:55 (CET)